Nowiny Zabrzańskie

Oddział Zamknięty, ale Muzyczne Lato otwarte!

Udostępnij swoim znajomym:

Popularność i ponadczasowość ich przebojów to dowód, jak idealnie muzyka potrafi łączyć pokolenia. W piątkowy wieczór publikę zgromadzoną na Śląskim Rancho porwała do zabawy jedna z legend złotej ery rocka lat 80. – Oddział Zamknięty.

Fanów grupy nie zraziły złowieszcze prognozy wróżące burzowy wieczór. Gdy tylko muzycy pojawili się na scenie, czarne, gęste chmury nad Zabrzem tak szybko, jak się pojawiły, zniknęły. No, ale skoro rock n’roll miewał wpływ na bieg wydarzeń, to nie powinno dziwić, że tym razem, to potęga natury musiała uznać jego wyższość.
Zespół dowodzony przez gitarzystę Wojtka Łuczaja-Pogorzelskiego zagrał swoje największe przeboje: „Andzię”, „Na to nie ma ceny”, „Rzekę”, Ten wasz świat”. Brawurowo wykonał „Prywatkę” zapraszając na scenę kilkanaście najodważniejszych wśród publiczności dziewczyn, które pod czujnym okiem wokalisty Czarka Zybały-Strzeleckiego popisywały się umiejętnościami tanecznymi.
– Kiedy jedziemy w trasę, zawsze kolesie z branży pytają mnie, dlaczego akurat najwięcej koncertów gramy na południu Polski, wybieramy Śląsk, a nie na przykład Pomorze, nie wspominając o dusznej Warszawce, z którą jestem związany. No to im tłumaczę, że tu jest najbardziej żywiołowo reagująca publiczność, która nie musi nadrabiać zaległości z rock n’ rolla. Najchętniej to u was bym zamieszkał – komentował lider OZ, W. Łuczaj-Pogorzelski.
Zespół po zakończeniu oficjalnej części występu pojawiał się na scenie jeszcze dwa razy.
– Jesteście niesamowici! Pamiętajcie, Oddział Zamknięty dla was jest czynny całą dobę! – skwitował Czarek Zybała-Strzelecki obiecując fanom, że tak szybko, jak to będzie możliwe, jeszcze do Zabrza wrócą.
Koncerty w ramach Muzycznego Lata odbywają się od 21 lat. Od ubiegłego roku ich gospodarzem jest Śląskie Rancho, wcześniej artyści występowali przed Domem Muzyki i Tańca. Kolejną gwiazdą tegorocznej edycji będzie łączący elementy hip-hopu, dance i popu, Mrozu. Rockowe klimaty na Śląskie Rancho jeszcze wrócą za sprawą grup Cree i Golden Life.
Jednym z patronów medialnych imprezy jest tygodnik Nowiny Zabrzańskie, organizator letniego konkursu, którego główną nagroda jest pobyt w luksusowym hotelu w Egipcie w standardzie all inclusive. Szczegóły w papierowym wydaniu gazety oraz w zakładce KONKURSY na naszej stronie internetowej.

Reklama
Reklama

Udostępnij swoim znajomym:
Reklama