Nowiny Zabrzańskie

Michał Bemben przedłużył umowę z Górnikiem o kolejny rok

Udostępnij swoim znajomym:

Bemben zaakceptował warunki nowego kontraktu jeszcze w czerwcu, ale dokumenty podpisane zostały dopiero po powrocie zawodnika z urlopu.

– Traktujemy Michała jako wychowanka klubu i tym bardziej cieszymy sie, że zostaje z nami na kolejny rok – komentuje Krzysztof Maj, wiceprezes Górnika.
– Szanujemy za profesjonalne podejście do zawodu i wierzymy, że uda mu się spełnić marzenie, jakim jest gra na nowym stadionie – dodaje szef pionu sportowego Górnika.
– Czuję się na siłach, by grać w ekstraklasie na dobrym poziomie – deklarował przy parafowaniu umowy Bemben.

– Na zdrowie nie mogę narzekać, ciężkich treningów ani rywalizacji z młodszymi kolegami też się nie boję. Paweł Olkowski to świetny zawodnik, ale będę walczył o miejsce w składzie i zobaczymy na kogo postawi trener – dodaje zawodnik, który grał w juniorskich drużynach Górnika, ale jako nastolatek wyjechał do Niemiec, gdzie grał m.in. w VfL Bochum, Rot-Weiss Essen czy Unionie Berlin.
– Nie było mnie w Zabrzu dwa tygodnie i widzę, że postępy w budowie stadionu są spore. Trzymam kciuki za chłopaków na budowie, bo bardzo chciałbym zagrać na nowym stadionie – potwierdza Michał.
W ostatnich dwóch sezonach Bemben zdominował obsadę prawej strony obrony. W tym czasie rozegrał 53 oficjalne mecze, w których zdobył 2 bramki.
 

Reklama
Reklama

Udostępnij swoim znajomym:
Reklama