Nowiny Zabrzańskie

Artystki o relacjachpolsko – niemieckich

Udostępnij swoim znajomym:

Kilkanaście artystek z Polski i Niemiec w ramach wspólnego projektu „SilesiaTopia” zwiedzało przedwczoraj (4.07.) osiedle Borsigwerk w Biskupicach.
Inicjatorką i dyrektorem artystycznym projektu jest Karina Pośpiech, architektka i artystka, która zajmuje się też malarstwem. Urodziła się i wychowała właśnie na osiedlu Borsigwerk, w wieku 15 lat wyjechała do Niemiec.
– Zaprosiłam artystki do Zabrza, bo jest ono, moim zdaniem, najlepszym miejscem do tego, aby zgłębić relacje polsko-niemieckie. Wpływ obu kultur i ich wzajemne oddziaływanie na siebie były tu bardzo odczuwalne – mówi Karina Pośpiech.
Artystki będą przebywać w naszym mieście do 8 lipca.
„SilesiaTopia” jest rozłożonym na dwa lata polsko-niemieckim projektem artystycznym, który obejmuje wymianę artystyczną, akcje artystyczne oraz wystawy. Projekt powstał, aby zgłębić relacje polsko-niemieckie. Środkami wyrazu do tego będą malarstwo, rysunek, grafika, fotografia, film, instatalcja, muzyka i literatura. W ramach tego projektu w przyszłym roku artystki przeprowadzą warsztaty artystyczne dla mieszkańców Biskupic. W 2013 roku na wystawach w Warszawie, Katowicach, Bytomiu i Berlinie zostaną zaprezentowane efekty tego projektu.

Reklama
Reklama

Udostępnij swoim znajomym:
Reklama