Puchar Polski: Rozwój Katowice - Górnik Zabrze 1:1 (1:1). pd. 1:4 - Nowiny Zabrzańskie

Więcej informacji

Puchar Polski: Rozwój Katowice – Górnik Zabrze 1:1 (1:1). pd. 1:4

Zabrzanie przypieczętowali awans do następnej rundy krajowego pucharu dopiero w dogrywce.

W 27 minucie drugoligowcy objęli prowadzenie po bramce Michała Płonki. Po siedmiu minutach goście doprowadzili do remisu, a na listę strzelców wpisał się Jesus Jimenez. Katowiczanie postawili się jednak utytułowanemu rywalowi i na rozstrzygnięcie trzeba było czekać aż do dogrywki. Najpierw w 108 minucie trafił Kamil Zapolnik. W 113 min. Szymon Matuszek, a wynik z rzutu karnego w 120 min. ustalił Łukasz Wolsztyński.