Puchar Polski: Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 1:2 (0:1). Lechia pierwszym półfinalistą - Nowiny Zabrzańskie

Więcej informacji

Puchar Polski: Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk 1:2 (0:1). Lechia pierwszym półfinalistą

Gole Michała Maka i Tomasza Makowskiego przesądziły o awansie gości. Honorowe trafienie dla Górnika padło po karnym wykorzystanym przez Igora Angulo.

Najbardziej klarowną sytuację w pierwszej połowie, Górnik stworzył sobie w 12 minucie, Akcja Walerian Gwilia – Jesus Jimenez – Igor Angulo była koronkowa, tyle że gdy trzeba było oddać strzał zawodnicy,,, pogubili się. Żaden nie zdecydował się na uderzenie piłki w kierunku bramki strzeżonej przez Zlatana Alomerovića. W 18 minucie kolejną sytuację zmarnował Angulo. Tymczasem z każdą minutą groźniej nacierała Lechia, coraz niebezpieczniej pod bramką Martina Chudego robiło się, gdy przy piłce znajdowali się Flavio Paixao czy Filip Mladenović. W 33 minucie goście dopięli swego – w defensywie „zaspali” nieco Michał Koj i Giannis Mystakidis, a kapitalnym strzałem zza pola karnego Chudego pokonał Michał Mak.

W drugiej połowie na boisku w ekipie gospodarzy pojawili się Łukasz Wolsztyński i pochodzący z Ghany Ishmael Baidoo. Obydwaj zawodnicy wnieśli sporo ożywienia do gry gospodarzy. To właśnie Baidoo w 65 minucie miał najlepszą sytuację strzelecką, po której mogło paść wyrównanie. W 72 minucie groźnie uderzał na bramkę Lechii Jimenez. Ale to gdańszczanie w 85 minucie zadali decydujący cios, a Chudego pokonał Tomasz Makowski. Już w doliczonym czasie gry zabrzanie wykonywali rzut karny. Na bramkę zamienił go Angulo, po czym sędzia Tomasz Musiał zakończył spotkanie. W półfinale PP jest Lechia.