Puchar Polski: Chojniczanka Chojnice - Górnik Zabrze 1:3 (0:2) - Nowiny Zabrzańskie

Więcej informacji

Puchar Polski: Chojniczanka Chojnice – Górnik Zabrze 1:3 (0:2)

Rewanż powinien być formalnością. Górnik po dwóch golach Igora Angulo i jednym trafieniu Damiana Kądziora, pokonał lidera I ligi. Gospodarze zdołali odpowiedzieć bramką Piotra Kieruzela. Wynik mógł być wyższy, ale Rafał Kurzawa nie wykorzystał rzutu karnego.

W 26 minucie zabrzanie objęli prowadzenie. Wojciech Lisowski sfaulował w polu karnym Kurzawę i arbiter wskazał na jedenasty metr boiska. Pewnym egzekutorem okazał się niezawodny Igor Angulo. W 32 Hiszpan po centrze Michała Koja podwyższył stan meczu. W 57. minucie po dośrodkowaniu Bąka Mikołajczak uderzył głową, a Tomasz Loska ofiarnie interweniował. Chwilę później Kądzior otrzymał prostopadłe podanie w polu karnym i pewnym strzałem tuż przy słupku pokonał Janukiewicza. Precyzji zabrakło za to Kurzawie, który w 67. minucie zmarnował rzut karny, kopiąc obok słupka. Zemściło się to już w kolejnej akcji gospodarzy. Kieruzel bardzo mocno uderzył z rzutu wolnego z ponad dwudziestu metrów i trafił w samo okienko bramki. W odpowiedzi Angulo strzelił bez przyjęcia nad poprzeczką. Tuż przed końcem meczu Jakub Biskup dośrodkował do Krzysztofa Drzazgi, którego strzał świetnie obronił Loska.