PKO Ekstraklasa: Cracovia Kraków - Górnik Zabrze 1:1 (1:1) [ZDJĘCIA] - Nowiny Zabrzańskie

Więcej informacji

PKO Ekstraklasa: Cracovia Kraków – Górnik Zabrze 1:1 (1:1) [ZDJĘCIA]

Zabrzanie objęli prowadzenie po bramce Szymona Matuszka. Do remisu doprowadził Oleksiej Ditiajew.

Pierwsze minuty meczy należały do Cracovii. Dobre okazje na zdobycie gola zmarnowali Ruben Lopez i Oleksiej Ditiajew. Gospodarze mieli przewagę, ale to zabrzanie objęli prowadzenie w 13 minucie. Z rzutu rożnego dośrodkował Erik Janża, w polu karnym do piłki wyskoczył Szymon Matuszek i po jego główce golkiper gospodarzy musiał wyciągać piłkę z bramki. Po chwili David Kopacz próbował samotnie sforsować defensywę Cracovii, ale został zatrzymany przez obrońców. W 35 minucie Cracovia wyrównała – i to także po stałym fragmencie gry. Po rzucie rożnym piłkę do bramki Martina Chudego skierował Ditiajew.

W 56 minucie bliski pokonania Borisa Peskovića był Michał Koj. Jego uderzenie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego minimalnie minęło bramkę Cracovii. Już w doliczonym czasie ggy po rzucie wolnym Cracovii piłka wpadła do bramki Górnika, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.