Outsider się postawił. Górnik Zabrze - Sandecja Nowy Sącz 2:2 (0:0) - Nowiny Zabrzańskie

Więcej informacji

Outsider się postawił. Górnik Zabrze – Sandecja Nowy Sącz 2:2 (0:0)

Ostatnia w tabeli Sandecja zdołała wywieźć punkt z Roosevelta. Dla gości bramki zdobyli: Wojciech Trochim i Aleksandyr Kolew. Dla gospodarzy: Igor Angulo z karnego i Dani Suarez.

W pierwszej połowie na placu gry niewiele się działo. Jednak to pierwsza odsłona tego meczu może okazać się dla Górnika kluczowa w kontekście kolejnych spotkań. Igor Angulo otrzymał żółtą kartkę za zdobycie gola ręką, co oznacza, że Hiszpan nie zagra w Poznaniu z Lechem. Boisko z powodu kontuzji opuścili ponadto Michał Koj i wyróżniający się w ekipie gospodarzy, Łukasz Wolsztyński.

Prowadzenie gościom dał wprowadzony po przerwie Wojciech Trochim. Wyrównał z rzutu karnego Igor Angulo, a na prowadzenie zabrzanie wyszli po bramce Dani Suareza. Krótko jednak cieszyli się z tego rezultatu, bo Wojciecha Pawłowskiego pokonał Aleksandyr Kolew.

Był trzeci mecz z rzędu z udziałem Górnika zakończony wynikiem 2:2.