Lotto Ekstraklasa: Legia Warszawa - Górnik Zabrze 4:0 (3:0) - Nowiny Zabrzańskie

Więcej informacji

Lotto Ekstraklasa: Legia Warszawa – Górnik Zabrze 4:0 (3:0)

Bez cudu w stolicy. Gospodarze po dwóch golach Carlitosa oraz trafieniach Dominika Nagy i Michała Kucharczyka, pewnie pokonali Trójkolorowych. Od pierwszych minut przewagę miała Legia, a od utraty bramki zabrzan ratował Dani Suarez. W 13 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Cafú podał do Carlitosa, a ten z lewej strony pola karnego kopnął w kierunku bramki i wykorzystał błąd Tomasza Loski. Górnik zaatakował w 18. minucie, kiedy z rzutu wolnego dośrodkował Daniel Liszka. Strzał głową oddał wówczas Szymon Matuszek, ale piłka poleciała obok słupka. Szansę miał Igor Angulo, który z daleka uderzył nad poprzeczką.  W 29. minucie Legia podwyższyła swoje prowadzenie, a gola zdobył Michał Kucharczykz rzutu karnego, podyktowanego po wideoweryfikacji za zagranie ręką Suáreza. Osiem minut później Legia strzeliła kolejnego gola – Carlitos podał do rozpędzonego Adama Hlouška, a ten zagrał z lewej strony do Dominika Nagya, który pokonał Loskę. – Jak tak dalej pójdzie, to w drugiej połowie skończy się to jakąś katastrofą – wieszczył schodząc do szatni Łukasz Wolsztyński.

W drugiej połowie, Górnik, rzeczywiście, specjalnie się nie przebudził. W 53. minucie pierwszy raz do wysiłku zmuszony został Radosław Majecki. Bramkarz Legii pewnie obronił strzał Jesúsa Jiméneza. W 64. minucie szansę miał Szymański, ale nie udało mu się czysto trafić w piłkę, co znacznie ułatwiło interwencję Losce. W 81. minucie Legia dobiła gości. Kucharczyk podał na lewą stronę do Nagya, a ten wyłożył piłkę Carlitosowi, który umieścił ją w pustej bramce.