Lotto Ekstraklasa: Legia Warszawa - Górnik Zabrze 2:0 (1:0) - Nowiny Zabrzańskie

Więcej informacji

Lotto Ekstraklasa: Legia Warszawa – Górnik Zabrze 2:0 (1:0)

Gol z rzutu wolnego autorstwa Sebastiana Szymańskiego i samobójcze trafienie Pawła Bochniewicza dało komplet punktów obrońcy tytułu mistrzowskiego.

Odważnie na początku spotkania zagrali piłkarze Górnika. Arkadiusza Malarza próbował zaskoczyć strzałem zza pola karnego Rafał Kurzawa, jednak najlepszą sytuację w 14 minucie zmarnował Igor Angulo, który otrzymał kapitalne podanie od Szymona Żurkowskiego, ale w sytuacji sam na sam z golkiperem Legii, trafił w słupek. Co nie udało się Górnikowi, wyszło Legii. W 20 minucie Szymański wykonywał rzut wolny, który zamienił na bramkę. Tuż przed przerwą okazję do podwyższenia prowadzenia zmarnował Miroslav Radović. W drugiej odsłonie gry akcję, po której padł drugi gol dla Legii zainicjował Kasper Hamalainen. Fin minął Tomasza Loskę, posyłając piłkę w stronę bramki Górnika, którą ostatecznie do siatki skierował interweniujący Paweł Bochniewicz.

Legia po tej wygranej jest o krok od obrony mistrzostwa. Górnik wciąż gra o europejskie puchary, ale na ten moment przepustkę do fazy eliminacyjnej Ligi Europy ma Wisła Płock, która pokonała u siebie Koronę Kielce (4:1)