Lotto Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 2:2 (1:1) - Nowiny Zabrzańskie

Więcej informacji

Lotto Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze 2:2 (1:1)

Igor Angulo został bohaterem ostatniej akcji – to jego bramka zdobyta w 89 minucie meczu dała zabrzanom punkt w starciu z faworyzowaną Jagą.

W 11 minucie Górnik stanął przed szansą na objęcie prowadzenia. Sytuację bramkową miał Walerian Gwilia, jednak piłka po strzale „Wako” przeleciała ponad poprzeczką. Po chwili mieliśmy konsultację VAR i wskazanie na 11 metr boiska na korzyść Jagi. Boris Sekulić dokonał w polu karnym przewinienia na Zoranie Arseniću, a karnego na gola zamienił Guilherme. Gospodarze niedługo cieszyli się z prowadzenia. Asystą popisał się Giannis Mystakidis, a wyrównującego gola zdobył Szymon Żurkowski. Mystakidis zagroził jeszcze bramce strzeżonej przez Grzegorza Sandomierskiego, ale drugi gol dla Górnika nie padł. W odpowiedzi groźnie strzelał Arvydas Novikovas.

Tuż po przerwie świetną sytuację stworzyli sobie Trójkolorowi. Łukasz Wolsztyński podał w pole karne do Ishmaela Baidoo, ale zawodnik z Ghany trafił wprost w Sandomierskiego. Ta zmarnowana okazja dość szybko zemściła się na graczach z Zabrza. Martina Chudego do kapitulacji zmusił Novikovas. W 89 minucie padło wyrównanie. Mateusz Matras w polu karnym Jagi wypatrzył wprowadzonego dopiero w drugiej połowie Igora Angulo, który efektowną główką skierował piłkę do bramki gospodarzy. W końcówce Jaga mogła strzelić decydującego gola, ale skórę Trójkolorowym uratował Przemysław Wiśniewski, który wybił piłkę z linii bramkowej.

Bramki: Guilherme 23 (k), Arvydas Novikovas 57 (Jagiellonia) – Szymon Żurkowski 25, Igor Angulo 89 (Górnik)