Igor Angulo śrubuje super statystyki - Nowiny Zabrzańskie

Więcej informacji

Igor Angulo śrubuje super statystyki

Igor Angulo pierwszy raz od chwili przyjścia do Górnika strzelał gole w czterech kolejnych meczach.

Hiszpan nie przestaje zadziwiać. W Białymstoku strzelił 15. bramkę w sezonie w lidze, a licząc wszystkie rozgrywki, trafiał w sezonie 2018/19 już dziewiętnaście razy. Na stadionie Jagi, Igor pobił jeden ze swoich licznych rekordów w Górniku, bowiem był to czwarty z rzędu oficjalny mecz, w którym cieszył się z gola. Przypomnijmy – na 1:0 w Szczecinie, na 2:1 z Zagłębiem, na 1:2  z Lechią w Pucharze Polski i na 2:2 z „Jagą”. Dwa gole z karnych, jeden strzelony przewrotką, jeden głową. Szczególnie wartościowe były trafienia w meczach z Zagłębiem i Jagiellonią, bowiem oba dały Górnikowi bezcenne punkty – wygraną i remis.

Patrząc na cały sezon, Angulo aż sześć razy trafiał w ostatnich dziesięciu minutach, a czterokrotnie po 89 minucie! Co ciekawe, rok temu w całej rundzie wiosennej strzelił cztery gole, a teraz taki dorobek miał na koncie już 2 marca. Z tych czterech goli dwa strzelił w… Białymstoku, co potwierdza, że to jego ulubiony rywal – pięć meczów, pięć z golem, w sumie siedem trafień przeciwko „Jadze”. Nikt w lidze nie ma takiego bilansu.

Od kiedy Igor zagrał 100. mecz w barwach Górnika, trafia więc w każdym kolejnym meczu. Dzięki temu w klasyfikacji wszech czasów ma już na koncie 63. trafienia, co oznacza, że o jedno wyprzedził Andrzeja Pałasza, było nie było, medalistę mistrzostw świata i trzykrotnego mistrza Polski. Gol numer 64? Mamy nadzieję, że już w piątek na Roosevelta 81 w meczu przeciwko Piastowi Gliwice. Jedno jest pewne, warto tego dnia być na stadionie, by zobaczyć w akcji Górnik i jego najlepszego strzelca w całym XXI wieku.