Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 2:2 (2:1). Goście grali w osłabieniu, a wyrównali w ostatniej minucie - Nowiny Zabrzańskie

Więcej informacji

Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin 2:2 (2:1). Goście grali w osłabieniu, a wyrównali w ostatniej minucie

Mateusz Wieteska i Dani Suarez dla Górnika, a Jakub Mares i Filip Starzyński dla Zagłębia – to strzelcy bramek w meczu inaugurującym kolejkę ekstraklasy.

Od 10 minuty Górnik grał w przewadze, po tym, jak za brutalny faul na Szymonie Matuszku, z boiska wyleciał Mateusz Matras. Gospodarze szybko przekuli przewagę na gola, na listę strzelców wpisał się Mateusz Wieteska.  W 29. minucie goście wyrównali. Saša Balić zagrał głową do Jakuba Mareša, a czeski napastnik ruszył lewą stroną, przebiegł prawie całą połowę Górnika i w sytuacji sam na sam pewnie pokonał Tomasza Loskę. Osiem minut później drugą bramkę zdobyli gospodarze. Rafał Kurzawa zacentrował z rzutu wolnego, a gola głową strzelił Dani Suárez. Goście próbowali się zrehabilitować. Tuż przed przerwą, groźnie na bramkę Górnika strzelał Alan Czerwiński, piłka odbiła się od Michała Koja, po czym uderzyła w poprzeczkę.

W końcówce spotkania, lubinianie mimo gry w osłabieniu, dominowali na boisku. Sporo zamieszania robił wprowadzony po przerwie Filip Starzyński, który miał kilka sytuacji podbramkowych. Dopiął swego w 90 minucie, strzelając kapitalnego gola z rzutu wolnego.