Zwycięstwo KKS nad beniaminkiem z Opola - Nowiny Zabrzańskie

Więcej informacji

Zwycięstwo KKS nad beniaminkiem z Opola

Piłkarki KKS Zabrze wygrały w sobotę wyjazdowy mecz z drużyną KS Unia Opole. Kolejne spotkanie z rezerwami AZS Wrocław w najbliższą niedzielę, 29.10., o godzinie 11:00. na stadionie Sparty w Mikulczycach, przy Mickiewicza 66a.W sobotę jż od pierwszych minut meczu zabrzanki zagrażały bramce gospodyń raz po raz oddając strzały w światło bramki. W 9 minucie spotkania Wioletta Dziółko po otrzymaniu futbolówki od Barbary Żelichowskiej precyzyjnym strzałem pokonała golkiperkę z Opola! Zabrzanki poszły za ciosem. W 18 minucie do wykonania rzutu wolnego podeszła Roxana Fross. Bezpośrednie uderzenie ze stałego fragmentu gry pozwoliło całemu zespołowi cieszyć się ze zdobytej bramki! Gra toczyła się głównie na połowie przeciwniczek. W 34 minucie przed szansą zdobycia bramki stanęła Simona Wrazidło, aczkolwiek oddany strzał wybroniła bramkarka Unii. W drugiej połowie meczu obraz gry się nie zmienił. Drużyną przeważającą był zespół z Zabrza. Trener Agnieszka Pluskota przeprowadziła komplet zmian. W 63 minucie dokładne wycofanie futbolówki w pole karne do Barbary Żelichowskiej wykonała Barbara Iwańska, kapitan drużyny oddała minimalnie niecelny strzał nad poprzeczką. Piłkarki kobiecego klubu stwarzały sobie mnóstwo okazji by podwyższyć wynik, w kulminacyjnym momencie zawodziła jednak skuteczność. W ostatnich dziesięciu minutach meczu piłkarki ze Śląska mogły zdobyć trzy bramki. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem KKS Zabrze 2:0. Skład: Ledwoń – Jastrzębska (56- Iwańska), Fross (76′ Bijak), Kęsoń, Milota (56′ Florian) – Jaklowska (50′ Sypniewska), Englisz (82′ Brzezina), Żelichowska (C), Wrazidło (46′ Dąbrowska) – Czmok (50′ Ochota), Dziółko Bramki: Dziółko, Fross