Piłkarki KKS przegrały, ale wygrały - Nowiny Zabrzańskie

Więcej informacji

Piłkarki KKS przegrały, ale wygrały

Nieudana inauguracja rundy wiosennej piłkarek KKS Zabrze zakończyła się walkowerem i trzema punktami dla zabrzanek.25 marca zawodniczki zabrzańskiego klubu zainaugurowały rozgrywki II ligi Kobiet. Rywalem był zespół z Wodzisławia Śląskiego. Spotkanie w ubiegłej rundzie zakończyło się zwycięstwem KKS-u, tym razem zwycięskie z pojedynku przy Bogumińskiej wyszły gospodynie.

Zabrzanki znakomicie rozpoczęły mecz. W 6 minucie po dośrodkowaniu futbolówki przez Barbarę Żelichowską, uderzeniem z woleja bramkarkę gospodyń pokonała Joanna Kęsoń. Do 19 minuty meczu to piłkarki Kobiecego Klubu stwarzały zagrożenie na połowie przeciwniczek i kreowały grę. Obraz gry zmienił się w 20 minucie po zdobycie bramki przez gospodynie bezpośrednio z rzutu wolnego. Zawodniczki SWD poszły za ciosem. Na przestrzeni 15 minut zdołały zdobyć dwubramkowe prowadzenie. W 25 minucie bramka padła po uderzeniu z pola karnego zaś w 34 minucie samobójcze trafienie. Podczas drugich 45 minut żadna z drużyn nie zdobyła upragnionej bramki. Wieloma skutecznymi interwencjami popisała się golkiperka KKS-u Klaudia Ledwoń. W grę zabrzanek wkradło się wiele niedokładności, co uniemożliwiało ostanie podanie otwierające drogę do bramki przeciwniczek. Do końca spotkania wynik się nie zmienił.

Zgodnie z najnowszym komunikatem Wydziału Piłki Kobiecej Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach, nasz zespół powiększa swój dorobek w tabeli ligowej o 3 punkty! Wydział Piłki Kobiecej zweryfikował mecz z SWD Wodzisław Śląski jako walkower na korzyść Kobiecego Klubu Sportowego, ponieważ w zespole gospodarzy podczas meczu występowała zawodniczka nieuprawniona do gry w danej klasie rozgrywkowej. Aktualnie zabrzanki plasują się na drugim miejscu tabeli z 26 punktami. kks

Najbliższe spotkanie zespół rozegra po przerwie świątecznej. 8 kwietnia Kobiecy Klub zmierzy się w meczu wyjazdowym z MKS Gwiazdą Prószków.

KS SWD Wodzisław Śląski 3-1 KKS Zabrze Skład: Ledwoń – Jastrzębska (90′ Sypniewska), Fross, Kęsoń, Jaklowska (60′ Brzezina), Ochota, Żelichowska (C), Englisz, Czmok, Dziółko (75′ Bijak), Iwańska (60′ Florian) Bramki: Kęsoń Kartki: żółte – Fross