PGNiG Superliga: Vive Kielce - NMC Górnik Zabrze 34:24 (15:13) - Nowiny Zabrzańskie

Więcej informacji

PGNiG Superliga: Vive Kielce – NMC Górnik Zabrze 34:24 (15:13)

Zapowiadały się wyjątkowe emocje i tak też było, choć jedynie przez 30 minut. Na równą grę w drugiej odsłonie zabrakło sił, tym bardziej, że goście grali bez chorego Michała Adamuszka.

W pierwszej połowie był taki moment, gdy zabrzanie zbliżyli się na jedno trafienie – 13:12. Kielczanie zdołali jednak powiększyć przewagę i do szatni schodzili, wygrywając 15:13.

Gospodarze mocno weszli w drugą połowę i bardzo szybko zaczęli powiększać przewagę. Po pięciu minutach tablica wskazywała już przewagę pięciu bramek, 18:13. Przewaga rosła z każdym krokiem. Ledwie kilkadziesiąt sekund później kielczanie zdobyli dwudziestą bramkę, mając już sześć trafień zaliczki. Pociechę dla widowiska dawały indywidualne akcje. Jan Czuwara pochwalił się solowym rajdem wzdłuż całego boiska i zdobyciem imponującej, 22. bramki dla zabrzan. W obronie jednak brakowało już sił. Trójkolorowi zostawiali coraz większe luki, dając pole do popisu kielczanom. Ci ostatecznie wygrali dziesięcioma trafieniami, wygrywając 34:24.

PGE Vive Kielce – NMC Górnik Zabrze  34:24 (15:13)

Vive: Wolff, Kornecki – Dujszebajew 6, Moryto 3, Karalek 3, Karacić 6, Lijewski 2, Kulesz 4, Fernandez 2, Janc 4, Pehlivan, Aguinagalde 3, Jurkiewicz 1, Guillo. Trener: Alex Dujszebajew Kary: 4 minuty (Pehlivan, Dujszebajew)

NMC Górnik: Galia, Skrzyniarz, Kazimier –  Sluijters 5, Sićko 5, Kondratiuk 3, Buszkow 3, Bis 1, Tomczak 1, Czuwara 3, Daćko 2, Pawelec, Bondzior, Łyżwa 1, Gogola, Pawelec. Trener: Marcin Lijewski Kary: 12 minut (Bis, Kondratiuk, Łyżwa, Buszkow, Bondzior, Tomczak)