PGNiG Superliga: Spa Pogoń Szczecin - NMC Górnik Zabrze 22:26 (11:13) - Nowiny Zabrzańskie

Więcej informacji

PGNiG Superliga: Spa Pogoń Szczecin – NMC Górnik Zabrze 22:26 (11:13)

Po porażce z faworyzowanym PGE Vive Kielce Trójkolorowi udali się w delegację do Szczecina na mecz ze Spa Pogonią. Z drugiego końca Polski zabrzanie wrócili z kompletem punktów.

Trener Rastislav Trtik od pierwszych minut gry dał szansę Łukaszowi Gogoli, dla którego był to trzeci mecz po wyleczeniu kontuzji. Spotkanie z Vive pokazało, że musi wiele nadrobić taktycznie, ale wbrew pozorom już po chwili przedstawił się kibicom pierwszym trafieniem. Po chwili kolejną bramkę zdobył Marek Daćko i po pierwszych pięciu minutach było 2:1 dla zabrzan. Po chwili kolejne trafienie dołożył Gogola, a po chwili Tomczak z karnego, dzięki czemu na tablicy widniał wynik 4:1. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 11:13 na korzyść drużyny ze Śląska. Po przerwie, w pierwszych ośmiu minutach zabrzanie trafili czterokrotnie (Gogola, Daćko i 2 Sluijters, w tym raz z karnego), a w protokole strzeleckim dla gospodarzy wpisał się jedynie Zaremba. Trójkolorowi mieli nawet pięć bramek przewagi. Tuż przed końcem meczu, po chwilowej przewadze szczecinian, kolejne bramki dla gości dołożyli Gogola i Daćko. Kolejny mecz zabrzanie rozegrają już w czwartek (7.02.) w hali Pogoń, a ich rywalem będzie Piotrkowianin. Początek meczu godz. 18.30.

Sandra Spa Pogoń Szczecin – NMC Górnik Zabrze 22:26 (11:13) NMC Górnik: Galia, Kornecki, Kazimier – Gogola 7, Daćko 4, Sluijters 4, Tomczak 4, Buszkow 3, Gromyko 3, Gliński 1, Adamuszek, Czuwara, Kubała, Pawelec, Sićko. Trener: Rastislav Trtik

Kary: 4 minuty (Sluijters, Gromyko)