PGNiG Superliga: NMC Górnik Zabrze - Grupa Azoty Tarnów 23:22 (14:9) - Nowiny Zabrzańskie

Więcej informacji

PGNiG Superliga: NMC Górnik Zabrze – Grupa Azoty Tarnów 23:22 (14:9)

Beniaminek z Tarnowa ligi ambitnie walczył przeciwko ekipie z Zabrza. Gospodarze mieli naprawdę trudną przeprawę.

Pierwsze minuty były wyrównane. Po 14. minutach było 4:4. Wtedy dodatkowy impuls dał Sasza Buszkow, który zaliczyli dwa trafienia z rzędu. Mimo przewagi trener Lijewski poprosił o czas, by przekazać podstawowe instrukcje na kolejny kwadrans gry. Wskazówki przyniosły skutek, bo zabrzanie po trafieniach Tomczaka i Kondratiuka zwiększyli prowadzenie do czterech trafień.

Groźna była zwłaszcza pierwsza linia. Po trafieniach ze skrzydeł i koła zabrzanie wygrali pierwsza połowę aż 14:9. W końcówce meczu zrobiło się nerwowo. Na 90 sekund przed końcem spotkania było już 22:21. Trener Lijewski natychmiast poprosił o czas i wskazał jak zabrzanie mają zagrać w ostatnich sekundach. Po wznowieniu gry Szymon Sićko zdołał trafić do bramki rywali. Na kilkanaście sekund przed końcem odpowiedział jednak Nowak i kluczowym zadaniem dla zabrzan było nie popełnić błędu. Karę dwóch minut za faul otrzymał jednak Michał Adamuszek. Gościom zabrakło jednak czasu na wyrównanie i ostatecznie to zabrzanie mogli się cieszyć z trudno wywalczonego kompletu punktów.

NMC Górnik: Galia, Skrzyniarz – Bondzior 4, Daćko 3, Bis, Tomczak 4, Sićko 4, Łyżwa, Sluijters 2, Czuwara 1, Buszkow 3, Gogola, Kondratiuk 2, Adamuszek. Trener: Marcin Lijewski

Kary: 6 minut (Bis, Sluijters, Adamuszek)

Grupa Azoty Tarnów: Małecki – Pedryc 1, Tarcijonas 3, Sanek, Kowalik 5, Nowak 6, Grzesik, Grozdek 1, Dadej 1, Misiewicz, Jewuła, Lazarowicz 1, Kuźdeba 4, Wajda, Wojdan. Trener: Marcin Markuszewski

Kary: 8 minut (Tarcijonas, Misiewicz, Pedryc, Grozdek)