Wybraliśmy dzielnicowych radnych. Na Zaborzu konieczne losowanie! - Nowiny Zabrzańskie

TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuj pliki Cookies
Więcej informacji

Wybraliśmy dzielnicowych radnych. Na Zaborzu konieczne losowanie!

4,15% wyniosła frekwencja w wyborach do Rad Dzielnic w kadencji 2017-2021. Największa była w Makoszowach, na Osiedlu Młodego Górnika, w Pawłowie,  Kończycach i Grzybowicach. Z kolei najmniej mieszkańców (0,68%) głosowało w dzielnicy Centrum Północ. By dostać się do rady, wystarczyły tam 23 głosy! Frekwencja ogólna wyniosła 4,15%, co jest porównywalne z poprzednimi wyborami do Rad Dzielnic. Poniżej lista wszystkich radnych.

  1. Mandat do Rady Dzielnicy BISKUPICE uzyskali następujący kandydaci:
Lp. Nazwisko Imię Głosów

1

ZASITKO MARCIN

326

2

SZYMCZYK RYSZARD

266

3

ZGRZENDEK MACIEJ

245

4

HOŁDA KATARZYNA

241

5

MORYS SEBASTIAN

241

6

KRUPA MAREK

234

7

AUGUSTYN BOŻENA

226

8

SZYMCZAK DAWID

212

9

KNETKA IZABELA

210

10

DUDKO-PAWŁOWSKA IWONA

206

11

MŰLLER JOANNA

199

12

GRZYWOCZ KATARZYNA

193

13

KASZTELANIEC SEBASTIAN

185

14

NOWAKOWSKA WALENTYNA

179

15

KUPKA MARCIN

174

Frekwencja wyborcza wyniosła: 6,36 %

  1. Mandat do Rady Dzielnicy CENTRUM POŁUDNIE uzyskali następujący kandydaci:
Lp. Nazwisko Imię Głosów

1

WLOKA AGNIESZKA

288

2

DORNIA STANISŁAWA

278

3

KWIATEK-GRABARSKA KATARZYNA

262

4

MALANOWSKI KRZYSZTOF

260

5

GÓŹDŹ PIOTR

253

6

ŁUKASIEWICZ PIOTR

253

7

HOMA IRENEUSZ

251

8

ANTCZAK PIOTR

250

9

LUBOWIECKI GRZEGORZ

243

10

SPORYSIAK AGNIESZKA

242

11

SZWEDKA ADAM

241

12

KRAJEWSKI ADAM

239

13

HOMA WŁODZIMIERZ

236

14

GOLA ARKADIUSZ

235

15

JAWORSKI ANDRZEJ

228

16

LEONOWICZ ANDRZEJ

228

17

WIĄCEK ŁUKASZ

227

18

DUSZA RYSZARD

226

19

MODZELEWSKI PIOTR

225

20

SZYMCZYK ŁUKASZ

179

21

ŻMIJEWSKA-DOMŻOL GRAŻYNA

133

Frekwencja wyborcza wyniosła: 2,39 %

  1. Mandat do Rady Dzielnicy CENTRUM PÓŁNOC uzyskali następujący kandydaci:
Lp. Nazwisko Imię Głosów

1

BERUS WITOLD

57

2

DE KORCZAK-LESZCZYŃSKA BEATA

46

3

CHRZĘSTEK EWELINA

39

4

BAR MICHAŁ

38

5

CHOINA MARIUSZ

34

6

PACH ŁUKASZ

34

7

KRUPA JOANNA

33

8

MEINUSCH JANUSZ

32

9

KUCHTA SŁAWOMIR

31

10

KACZMARCZYK WITOLD

30

11

MACHOWSKA-LAZAR AGNIESZKA

29

12

WÓJTOWICZ PAWEŁ

29

13

GRELA AGNIESZKA

28

14

KROŚNIAK ANDRZEJ

28

15

MARKOWSKA MAŁGORZATA

28

16

BANASIEWICZ MIROSŁAW

27

17

KACZMARCZYK EWA

26

18

JĘDRZEJCZYK MARTA

24

19

GRELA SYLWIA

23

20

JĘDRZEJCZYK DAWID

23

21

KOT BARBARA

23

Frekwencja wyborcza wyniosła:  0,68%

  1. Mandat do Rady Dzielnicy GRZYBOWICE uzyskali następujący kandydaci:
Lp. Nazwisko Imię Głosów

1

TOMANEK ADAM

122

2

WALĘDZIK TERESA

118

3

MYŚLIWIEC-POCICA ŻANETA

117

4

SZEJA ROBERT

111

5

GALLUS PATRYCJA

106

6

KOZŁOWSKA DANUTA

105

7

MICZKA URSZULA

102

8

VORREITER GRZEGORZ

100

9

MACIEJEWSKA JUSTYNA

93

10

WOLANY ANNA

82

11

PSZOWSKI ANDRZEJ

77

12

NIETSCH DAGMARA

74

13

SZLENK MAŁGORZATA

70

14

POGORZALEK DAMIAN

69

15

JANKOWSKI RYSZARD

58

Frekwencja wyborcza wyniosła: 11,18 %

 

 

 

  1. Mandat do Rady Dzielnicy GUIDO uzyskali następujący kandydaci:
Lp. Nazwisko Imię Głosów

1

CIACH ARKADIUSZ

156

2

ZACHER DOMINIK

153

3

MATŁOK ANDRZEJ

145

4

KOPER EWA

138

5

ZAMORA GRAŻYNA

110

6

BENDKOWSKI RYSZARD

107

7

RYSZKA TOMASZ

101

8

WIĘCEK IRENA

100

9

ADAMKA EWELINA

95

10

MYDLARZ KATARZYNA

88

11

JÓŹWIAK DANUTA

81

12

DUDKIEWICZ MAŁGORZATA

77

13

LARISCH PIOTR

77

14

PYTEL GRACJAN

74

15

LARISCH BOŻENA

73

Frekwencja wyborcza wyniosła: 5,93%

  1. Mandat do Rady Dzielnicy HELENKA uzyskali następujący kandydaci:
Lp. Nazwisko Imię Głosów

1

OLEJNICZAK GRZEGORZ

159

2

ŚWITAŁA ADRIAN

122

3

PYSZKA ADRIAN

116

4

PETERA DOROTA

103

5

MAN MAŁGORZATA

95

6

BRAUN KAZIMIERZ

88

7

BAŁABUCH ŁUKASZ

83

8

SKRZYPEK MAREK

82

9

BRAUN BARTŁOMIEJ

80

10

CHRUŚCIEL DARIUSZ

79

11

RODOŃ JÓZEF

76

12

SZAŁAS ROMAN

76

13

SKRZYPEK PIOTR

74

14

WOLNY MACIEJ

60

15

BRZOZOWSKI JAN

55

Frekwencja wyborcza wyniosła: 4,05 %

 

 

 

  1. Mandat do Rady Dzielnicy KOŃCZYCE uzyskali następujący kandydaci:
Lp. Nazwisko Imię Głosów

1

KOWALCZYK CZESŁAWA

150

2

SZULIK JAN

147

3

WIDERA ADAM

143

4

MACHA STEFAN

125

5

BIENIEK ADAM

114

6

GOLIŃSKI MIROSŁAW

103

7

MASOŃ TOMASZ

92

8

KRAWCZYŃSKA-ŁUCZAK ANNA

91

9

HOSZKIEWICZ MICHAŁ

88

10

BIEL MARIAN

81

11

PTAK WITOLD

78

12

NOWARA SYLWIA

71

13

GARLIŃSKI MARCEL

69

14

MALCZEWSKI ANDRZEJ

69

15

KUCHTA EUGENIUSZ

62

Frekwencja wyborcza wyniosła: 12,38 %

  1. Mandat do Rady Dzielnicy MACIEJÓW uzyskali następujący kandydaci:
Lp. Nazwisko Imię Głosów

1

SAMUEL ALICJA

103

2

POSTRZEDNIK KRYSTYNA

91

3

JUZWA ANNA

89

4

JEZIERSKI WOJCIECH

84

5

KLEPACKA KRYSTYNA

83

6

KOKOSZKA ARNOLD

81

7

PAJUNK DARIUSZ

73

8

JAKUBOWSKA WIOLETTA

66

9

PIGOŃ-WĘGIEL ALICJA

65

10

BARTUŚ MACIEJ

61

11

STEMPSKI PAWEŁ

61

12

MARCINIAK LESŁAW

57

13

OREŁ TOMASZ

55

14

OREŁ JOANNA

54

15

ZAMORA JERZY

54

Frekwencja wyborcza wyniosła: 7,98 %

 

 

 

  1. Mandat do Rady Dzielnicy MAKOSZOWY uzyskali następujący kandydaci:
Lp. Nazwisko Imię Głosów

1

POL JACEK

206

2

POL MAREK

205

3

KRYBUS MARIA

192

4

PYKA SYLWIA

154

5

PYZIK ROMAN

151

6

SZOŁTYSEK KRZYSZTOF

150

7

PONETA LESZEK

128

8

MIKA-GENDASZ ALEKSANDRA

125

9

KRAMERSKI JAROSŁAW

124

10

TWARDAWA HENRYK

122

11

SMIESZEK WITOLD

117

12

TRZEŚNIEWSKI DAMIAN

111

13

MAZUREK MAREK

110

14

KRUK STANISŁAWA

105

15

GOLIK PAWEŁ

103

Frekwencja wyborcza wyniosła: 17,49 %

 

  1. Mandat do Rady Dzielnicy MIKULCZYCE uzyskali następujący kandydaci:
Lp. Nazwisko Imię Głosów

1

WIENCHOR JOACHIM

184

2

BOROWSKA DANUTA

173

3

GEMULA DAMIAN

149

4

BOROWSKI MARIAN

143

5

SZYMAŃSKA WIOLETTA

142

6

WIENCHOR DOMINIKA

142

7

KOPACZ SYLWIA

136

8

TEICHMAN GRZEGORZ

136

9

NICZ SYLWIA

135

10

RZEZIŃSKA DOROTA

135

11

SKOCZYLAS JÓZEF

130

12

HOINKIS MARIOLA

122

13

PEPŁOWSKA MARTYNA

121

14

MATUSEK NORBERT

112

15

GAWELCZYK FLORIAN

111

Frekwencja wyborcza wyniosła: 3,57 %

 

 

 

  1. Mandat do Rady Dzielnicy OS. MIKOŁAJA KOPERNIKA
Lp. Nazwisko Imię Głosów

1

BATOR GABRIELA

125

2

BROSZKO KRZYSZTOF

121

3

FRONT PAWEŁ

106

4

BROSZKO BARBARA

103

5

PODRAZA IWONA

99

6

HARASIMOWICZ ADAM

96

7

SORYCHTA GRAŻYNA

91

8

STAWICKA BARBARA

89

9

ORZESZEK KRZYSZTOF

88

10

WŁOCZKA KORNELIA

88

11

KALINOWSKI DARIUSZ

83

12

MEZGLEWSKI KAZIMIERZ

82

13

STAWICKI ZBISŁAW

74

14

MELLEN BRONISŁAW

71

15

PRZYBYŁA ŁUKASZ

68

Frekwencja wyborcza wyniosła: 6,24 %

 

 

  1. Mandat do Rady Dzielnicy  OS. MŁODEGO GÓRNIKA uzyskali następujący kandydaci:
Lp. Nazwisko Imię Głosów

1

CIEŚLA ALOJZY

127

2

KUCHARCZYK ALEKSANDRA

86

3

ZAWADA EWA

79

4

CIEŚLA EWA

73

5

CAPIGA TERESA

72

6

WOJCIECH BOŻENA

63

7

NALEPKA TOMASZ

62

8

ŚWIĘCONEK URSZULA

58

9

SZYDŁO WŁADYSŁAW

57

10

NAWROCKI RYSZARD

55

11

SZULTA HENRYK

53

12

PILCH SYLWIA

52

13

WIERZYŃSKI WŁADYSŁAW

52

14

WASIK JACEK

51

15

ZAKRZEWSKA BARBARA

50

Frekwencja wyborcza wyniosła: 15,95 %

 

 

 

  1. Mandat do Rady Dzielnicy OS. TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO uzyskali następujący kandydaci:
Lp. Nazwisko Imię Głosów

1

SZOLC BERNADETA

211

2

MAJ MIROSŁAW

209

3

GRYGIEL RAFAŁ

196

4

PŁACHTA ANDRZEJ

157

5

STĘPNIEWSKA AGNIESZKA

157

6

MARKÓW ALICJA

155

7

WIERCIOCH ARTUR

148

8

KŁAK CECYLIA

127

9

CELTA DOROTA

126

10

KALETA PIOTR

124

11

NANDZIK JADWIGA

121

12

DUDEK JANUSZ

119

13

SKRAGO-LITWORA HALINA

117

14

ŁADA KRYSTIAN

113

15

KORYCIK IWONA

107

Frekwencja wyborcza wyniosła: 5,25 %

 

  1. Mandat do Rady Dzielnicy PAWŁÓW uzyskali następujący kandydaci:
Lp. Nazwisko Imię Głosów

1

JONECKO KRYSTIAN

118

2

CALOW MARIAN

115

3

PUCKA PIOTR

109

4

CHMIEL TOMASZ

102

5

MAJCHER ANDRZEJ

96

6

URBAŃCZYK TOMASZ

92

7

ŁAPICZ JACEK

91

8

GIEMZA TOMASZ

88

9

KANIA JANUSZ

87

10

GRELOWSKI GRZEGORZ

85

11

TROMBAŁA ANDRZEJ

82

12

DUDZIŃSKI MARIAN

79

13

BUCHTA ROMAN

75

14

ĆWIECZKOWSKI BRONISŁAW

68

15

WIERZGOŃ KAZIMIERZ

68

Frekwencja wyborcza wyniosła: 12,95 %

 

 

 

  1. Mandat do Rady Dzielnicy ROKITNICA uzyskali następujący kandydaci:
Lp. Nazwisko Imię Głosów

1

FREY KORNELIA

247

2

RADZIEJ MARCIN

240

3

DĄBKOWSKA IZABELA

215

4

WAJGEL SYLWIA

208

5

STOLOT JAN

206

6

OCHMANN ADAM

205

7

LIZUREK BARBARA

193

8

MARKISCH SEBASTIAN

190

9

GALON MICHAŁ

186

10

SZCZUREK TOMASZ

185

11

WAJGEL ŁUKASZ

181

12

STODUŁKA ADAM

176

13

PANDER MARIUSZ

172

14

STARZEC ELŻBIETA

166

15

BŁAŻEJOWSKI DYLAN

164

Frekwencja wyborcza wyniosła: 3,96 %

 

  1. Mandat do Rady Dzielnicy ZABORZE POŁUDNIE uzyskali następujący kandydaci:
Lp. Nazwisko Imię Głosów

1

ZIMNAWODA JOLANTA

122

2

JANKOWSKI KLAUDIUSZ

117

3

JAŁOWIECKI KAROL

115

4

DEPTA EDELTRAUDA

114

5

OLESZKO DOROTA

99

6

GWAREK JERZY

91

7

SYCZ ANNA

86

8

SROKA ANNA

85

9

KUDLEK KORNELIA

78

10

SZAFRANIEC ANNA

71

11

SOEHRICH ZYGMUNT

68

12

JENDRYCZKO PIOTR

65

13

BUZA ANDRZEJ

60

14

PTASZYŃSKI PAWEŁ

54

15

PIWOWARSKA ELŻBIETA

50

Frekwencja wyborcza wyniosła: 5,28 %

 

 

 

  1. Mandat do Rady Dzielnicy ZANDKA uzyskali następujący kandydaci:
Lp. Nazwisko Imię Głosów

1

FERENIEC MONIKA

79

2

DOROSZ BOŻENA

76

3

GORZKUŁA PIOTR

68

4

BUREK BEATA

57

5

PŁUCIENNIK PIOTR

56

6

RAMOLA JERZY

56

7

WALANIA JERZY

53

8

JANOS JADWIGA

50

9

SERAFIN MARCIN

48

10

HALMER MAREK

47

11

FERENIEC JACEK

46

12

MACKIEWICZ BOGUMIŁ

45

13

SERAFIN KATARZYNA

44

14

RAMOLA KRYSTYNA

43

15

FERENIEC MARCIN

42

Frekwencja wyborcza wyniosła: 6,67 %

  1. Mandat do Rady Dzielnicy ZABORZE PÓŁNOC uzyskali następujący kandydaci:

LP.

LICZBA GŁOSÓW

NAZWISKO

IMIĘ

1.

170

STRZODA ANTONI

2.

160

PISKOR DARIUSZ

3.

149

GARUS ANDRZEJ

4.

141

RABIJ MIECZYSŁAW

5.

136

DZIĘBOWSKI SEBASTIAN

6.

123

HAJDUK ELŻBIETA

7.

116

KRÓLIKOWSKI KAZIMIERZ

8.

104

KĘDZIORSKA ALINA

9.

102

LEWIŃSKI WOJCIECH

10.

100

MOGIELNICKI DARIUSZ

11.

99

PAKUŁA PRZEMYSŁAW

12.

99

PYTLASIŃSKA ANETA

13.

99

SURMA PIOTR

14.

97

RABIJ KORNELIUSZ

 

  1. Miejska Komisja Wyborcza informuje, że dwóch kandydatów otrzymało równą liczbę głosów w sytuacji, gdy liczba mandatów pozostająca do obsadzenia jest niewystarczająca.

Liczba głosów:

91

BINIENDA EDWARD

Liczba głosów:

91

KĘDRA KRZYSZTOF

 

W związku z tym o uzyskaniu mandatu rozstrzygnie losowanie, które zostanie  przeprowadzone przez Przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej w obecności członków tej Komisji oraz osób zainteresowanych.

WYBORY DO RAD DZIELNIC 19.03.2017 R.

 

LP.

DZIELNICA

FREKWENCJA

1

MAKOSZOWY

17,49%

2

OS. MŁODEGO GÓRNIKA

15,95%

3

PAWŁÓW

12,95%

4

KOŃCZYCE

12,38%

5

GRZYBOWICE

11,18%

6

MACIEJÓW

7,98%

7

ZANDKA

6,67%

8

BISKUPICE

6,36%

9

OS. MIKOŁAJA KOPERNIKA

6,24%

10

GUIDO

5,93%

11

ZABORZE POŁUDNIE

5,28%

12

OS. TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO

5,25%

13

HELENKA

4,05%

14

ROKITNICA

3,96%

15

MIKULCZYCE

3,57%

16

ZABORZE PÓŁNOC

3,50%

17

CENTRUM POŁUDNIE

2,39%

18

CENTRUM PÓŁNOC

0,68%

Frekwencja ogólna: 4,15%

 


Wstecz

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz



Current month ye@r day *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud