Szybkim autobusem z Zabrza przez Metropolię? - Nowiny Zabrzańskie

TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuj pliki Cookies
Więcej informacji

Szybkim autobusem z Zabrza przez Metropolię?

Zarząd Transportu Metropolitalnego chce zrewolucjonizować komunikację miejską. Do końca 2021 roku planuje rozbudować siatkę połączeń autobusowych i skrócić czas podróży pasażerów.

Na nowych połączeniach skorzystaliby także zabrzanie. Nasze miasto z pozostałymi ośrodkami aglomeracji łączyłaby linia M7 kursująca na trasie Katowice – Chorzów – Świętochłowice – Ruda Śląska – Zabrze – Gliwice. W godzinach szczytu kurs odbywałby się co 20 minut. Linia M8 kursowałaby na odcinku Gliwice – Zbrosławice – Zabrze – Bytom – Tarnowskie Góry – Świerklaniec – Ożarowice. W godzinach szczytu kurs byłby przewidziany co 30 minut. Trzecią linią obejmującą nasze miasto ma być M10 kursująca na trasie Gliwice – Zabrze – Bytom. W godzinach szczytu autobusy tej linii zabierałyby pasażerów co 30 minut.

Więcej na ten temat w jutrzejszych Nowinach Zabrzańskich, które jak w każdy czwartkowy poranek, trafią do kiosków.


Wstecz

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarzCurrent month ye@r day *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud