Nowiny Zabrzańskie

IRA i Jelonek w Wiatraku

Udostępnij swoim znajomym:

Rockowy weekend w klubie Wiatrak. W piątek zagra tam akustycznie IRA, a w sobotę – Jelonek.

Reklama

IRA wystąpi 22/04/2022 o godz. 20.00. !
Legenda polskiej sceny rockowej zespół IRA zaprezentuje po raz pierwszy w klubie Wiatrak swoje delikatniejsze i bardziej liryczne oblicze, wykonując akustyczne aranżacje swoich największych przebojów, w tym utworów z najnowszego albumu “Jutro”.

O zespole IRA
Trzy dekady aktywności scenicznej, 11 albumów studyjnych, występy na największych polskich festiwalach rockowych, trasy koncertowe po USA i Kanadzie, supportowanie legendarnej grupy Aerosmith oraz niezliczona ilość najbardziej prestiżowych statuetek przemysłu muzycznego – to tylko krótkie podsumowanie muzycznej kariery formacji IRA, która od trzydziestu lat zajmuje czołowe miejsce na polskiej scenie muzycznej.

IRA to jeden z najważniejszych zespołów polskiego rocka. Każda płyta grupy sprzedaje się w wielu tysiącach egzemplarzy, a różnorodność gatunków muzycznych po które sięga sprawia, że zdobywa serca zarówno fanów mocniejszych brzmień, jak i wielbicieli rockowych ballad.
Grupa IRA powstała w 1987 roku w Radomiu, a już rok później zadebiutowała na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsza płyta zespołu pt. IRA ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta Mój dom, a następnie 1993 i koncertowa Live odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do czołówki polskich zespołów rockowych. W drugiej połowie lat 90. zespół zmienił swoje oblicze, sięgając na płycie Znamię do nieco cięższych brzmień. W 1996 roku, po wydaniu płyty Ogrody, z zespołu odszedł gitarzysta i założyciel Kuba Płucisz, a kilka miesięcy później IRA zawiesiła działalność.
Po 7 latach przerwy grupa powróciła na scenę i ruszyła w trasę koncertową pod hasłem: IRA – Wracamy!, która gromadząc rzesze fanów, utwierdziła muzyków o słuszności tej decyzji.

Dzień później, 23 kwietnia, o godz. 20.00 w Wiatraku wystąpi Jelonek. polski muzyk, kompozytor i multiinstrumentalista, znany głównie jako skrzypek. Członek zespołów Hunter i Orkiestra Dni Naszych, były członek kieleckiej grupy Ankh. Nagrał płyty zawierające muzykę poważną, pop, folk, rock, metal, hard rock.

Autor muzyki do reklam, m.in. Funduszu Emerytalnego Skarbiec. Nagrał kinową czołówkę dla filmów BestFilm oraz Monolight, oraz muzykę do filmu Na jelenie Renaty Borowczak.

Laureat licznych konkursów i festiwali, m.in. Złotego Bączka, czy Jarocin 93. Najlepszy instrumentalista polski według magazynu Tylko Rock (1993), „Rock 94” Siedlce. Rekordzista wśród laureatów Złotego Bączka – statuetki przyznawanej za najlepszy koncert odbywający się podczas Przystanku Woodstock. Nagrodę zdobył czterokrotnie: w latach 1995 i 1996 jako członek zespołu Ankh, w 2004 roku (wspólnie z zespołem Hunter) oraz, solowo, w roku 2010.

Bilety:
I pula: 60 pln
II pula 65 pln
III pula 70 pln

PUNKTY SPRZEDAŻY BILETÓW:
– zakup ze strony klubowej – BILETERIA GOINGAPP – bilet elektroniczny przychodzi na maila.
– BILETOMAT.PL
– EMPIK
– w dniu koncertu od godz:19.00

Klub CK Wiatrak
44-806 Zabrze, ul. Wolności 395
tel: + 48 880424128, +48 795489764

Reklama

Udostępnij swoim znajomym:
Reklama