Nowiny Zabrzańskie

Pierwszy mecz Górników w Turcji

Udostępnij swoim znajomym:

Górnik przebywa na zgrupowaniu w Turcji. Klub dobrze rozpoczął pobyt, remisując sparingowy mecz z Levskim Sofia 1:1.

W sobotę zawodnicy zabrzańskiego Górnika wylecieli z Wrocławia do tureckiego Belek na zimowy obóz przygotowawczy. Zawodnicy trenera Jana Urbana odbyli podróż razem z trzema innymi drużynami PKO Ekstraklasy – Lechią Gdańsk, Radomiakiem Radom oraz Śląskiem Wrocław. Po aklimatyzacji na miejscu zabrzanie wzięli się do pracy. W niedzielę odbyły się dwa treningi, natomiast w poniedziałek rano sztab zaplanował zajęcia siłowe. Wieczorem została rozegrana wewnątrz zespołowa gierka na hali, która pozwoliła rozbiegać zmęczone mięśnie. Dziś o godzinie 15:00 trójkolorowi zagrali pierwsze z trzech zaplanowanych spotkań w Belek. Przeciwnikiem górników była szósta siła bułgarskiej Ekstraklasy – Levski Sofia. Trener Urban postawił w większości na zawodników, którzy zakończyli rok ligowy w Poznaniu (1:2). W trzeciej minucie strzał Bartosza Nowaka trafił do siatki, jednak sędzia spotkania błędnie odgwizdał spalonego. Zawodnik Górnika w momencie podania był dwa metry przed linią obrony Levskiego. Lukas Podolski został upomniany żółtą kartką po sprzeczce z rywalem – pierwsza połowa zakończyła się remisem (0:0) po dobrej grze zabrzan. W przerwie spotkania szkoleniowiec Górnika postanowił wymienić całą jedenastkę, dając zadebiutować młodemu nabytkowi klubu – Janowi Ciućce. Zanim zawodnik został wykupiony z Rekordu Bielsko-Biała zdołał strzelić osiem bramek w jedenastu meczach III Ligi. W 82. minucie Piotr Krawczyk precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego wyprowadził górników na zasłużone prowadzenie, niestety siedem minut później po zagraniu piłki ręką we własnym polu karnym Dziedzica została podyktowana jedenastka dla drużyny z Bułgarii, a wykorzystał ją Jose Cordoba. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, jednak to drużyna z Zabrza może czuć niedosyt po zagraniu solidnego spotkania. Następnym sparingiem w Belek będzie potyczka z rosyjską Baltiką Kaliniingrad 22 stycznia.

Górnik Zabrze – Levski Sofia 1:1 (0:0)

82’ Krawczyk, 89’ Cordoba.

1 połowa: Bielica–Gryszkiewicz-Janicki-Wiśniewski-Kubica-Janża-Manneh-Dadok-