Nowiny Zabrzańskie

Złodzieje podają się za pracowników energetyki

Udostępnij swoim znajomym:

Policjanci szukają oszustów, którzy w poniedziałek podając się za pracowników energetyki, pod pretekstem sprawdzenia instalacji okradli 73-latkę w jej mieszkaniu. Kobieta straciła 10 tysięcy złotych.

Reklama

W poniedziałek do policjantów z Komisariatu II Policji w Zabrzu zgłosiła się 73-letnia zabrzanka, która poinformowała, że około godziny 8.30 do jej mieszkania przy ulicy Grunwaldzkiej przyszło dwóch mężczyzn podających się za pracowników elektrowni. Oszuści oznajmili, iż muszą dokonać sprawdzenia instalacji elektrycznej. Kobiety wpuściła mężczyzn do środka. Złodzieje, wykorzystując jej nieuwagę, ukradli 10000 złotych.

Policja ostrzega przed wpuszczaniem do mieszkań obcych. Przestępcy żerują na naiwności ludzi i wykorzystują do tego procederu przede wszystkim osoby starsze. Warto zadbać o swoich bliskich w podeszłym wieku i uczulić ich na tego typu zachowania. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym.

Policja ostrzega przed wpuszczaniem do mieszkań osób obcych przedstawiających się jako pracowników administracji budynków i inkasentów. Kiedy osoba przedstawia się jako pracownik firmy lub urzędu, zawsze prośmy o okazanie legitymacji, bądź sprawdźmy to telefonicznie. W tego typu sytuacjach zawsze możemy również poprosić życzliwego sąsiada o pomoc, aby towarzyszył nam podczas takiej wizyty. Oszuści wykorzystują fakt, że starsi ludzie stosunkowo szybko nabierają zaufania do nowo poznanych osób i nawet jeśli słyszeli o podobnych kradzieżach, to nie biorą pod uwagę, że to właśnie na nich może być zastawiona pułapka.


Udostępnij swoim znajomym:
Reklama