Nowiny Zabrzańskie

Wybrzeże ograło Górnika

Udostępnij swoim znajomym:

Torus Wybrzeże Gdańsk nie był faworytem w Zabrzu, ale drużynie znad morza udało się zdobyć komplet punktów w meczu SuperLigi piłki ręcznej.

Mecz rozpoczął się sennie. Dopiero po dziesięciu minutach oba zespoły zaczęły kreować ciekawe akcje w ataku. Zabrzanie po kwadransie prowadzili 8:4, a wynik ustalił Michał Adamuszek trafieniem z linii 6. metra! Zespół z Gdańska jednak konsekwentnie odrabiał straty i przegrywał już tylko jedną bramką, 8:9. W odpowiedzi Piotr Rutkowski zdobył trafienie dla zabrzan. W dwóch ostatnich minutach pierwszej połowy zabrzanie zdołali wyjść na prowadzenie 12:10, ale w ostatnich sekundach pierwszej połowy trafił jeszcze Mateusz Kosmala i było 12:11.

Drugą połowę lepiej zaczęli zabrzanie. Dobrze grał Damian Przytuła, a także Paweł Krawczyk. Mimo to goście w 37 minucie wyszli na prowadzenie 20:19. Na kwadrans przed końcem wykluczenie dostał Mateusz Jachlewski za brutalne trafienie w twarz Michała Adamuszka. Potem jednak Łukasz Gogola nie zdołał wykorzystać rzutu karnego, a goście dołożyli kolejną bramkę i zrobiło się 22:20 dla Wybrzeża. Gospodarze zdecydowanie zaczęli gonić wynik, ale na przeszkodzie wciąż stawał im świetnie dysponowany bramkarz Miłosz Wałach, który konsekwentnie odbijał kolejne próby. Ostatecznie zakończyło się wynikiem 23:22 dla gości i Wybrzeże mogło się cieszyć z kompletu punktów.