Nowiny Zabrzańskie

Pływa, biega, jeździ na rowerze

Udostępnij swoim znajomym:

Aspirant sztabowy Jordan Kowalczyk z Komisariatu II Policji cztery razy w tym roku wystartował w zawodach  1/4 ironman. Ta niepozorna ćwiartka to nie lada wysiłek – około 950 metrów pływania, 45 kilometrów jazdy rowerem oraz 10,5 kilometrów biegu.

Reklama

Triathlon – to ekstremalnie wymagająca dyscyplina sportowa, która przyciąga najwytrwalszych sportowców. Do takich właśnie zalicza się aspirant sztabowy Jordan Kowalczyk, który na co dzień pełni służbę w Komisariacie II Policji w Zabrzu. Zabrzański mundurowy w tym roku cztery razy stawał na starcie triatlonowych zawodów. Pierwsze zawody w tym sezonie odbyły się w Osieku, gdzie na 181 osób zajął 32 miejsce. W kolejnych zawodach w Mstowie na 144 osoby zajął 21 miejsce. W Katowicach na 125 osób biorących udział, mundurowy z zabrzańskiej dwójki był na 33 miejscu. Ostatnie zawody, w jakich brał udział, odbyły się 24 września w Maniowie Małym, gdzie na 100 zawodników zajął 16 miejsce.

Nasz policjant oprócz triatlonów biega też w półmaratonach. W tym roku ukończył już dwa takie biegi – w Rybniku i Piekarach Śląskich. Jak zapowiada, do końca sezonu ma zamiar wziąć udział jeszcze w dwóch półmaratonach i zakończyć sezon zdobyciem Korony Śląskich Półmaratonów.


Udostępnij swoim znajomym:
Reklama