Nowiny Zabrzańskie

Z policją w M1

Udostępnij swoim znajomym:

Zabrzańscy policjanci przeprowadzą dziś  działania profilaktyczne w ramach kampanii społecznej pn. „Mamo! Tato! Tutaj jestem”. Rozpoczną się one  o godzinie 17.00 w Centrum Handlowym M1 w Zabrzu. W trakcie działań prowadzić będą bezpośrednie rozmowy z mieszkańcami miasta, a także edukować najmłodszych i ich rodziców.

W trakcie imprez masowych, zakupów w dużych centrach handlowych czy w innych zatłoczonych miejscach, upilnowanie dziecka staje się wyzwaniem. Skupiając się na witrynach sklepowych, ekranach reklamowych, smartfonach, występach artystycznych itd. dorośli odwracają uwagę od tego, co robią w tym czasie ich pociechy. Dzieci natomiast nieświadome zagrożeń i zafascynowane otaczającym je światem, nie zwracając uwagi na opiekunów, często oddalają się, i poświęcając całą uwagę na zaspokojeniu swojej ciekawości. Takie sytuacje są najczęstszą przyczyną zagubień, a w skrajnych przypadkach dramatycznych zdarzeń.

Reklama

Najmłodsi zwykle nie są na tyle zaradni i odpowiedzialni, aby odnaleźć się w takiej stresowej sytuacji samodzielnie, a samo zdarzenie może być dla nich bardzo traumatyczne. Lęk oraz dezorientacja nie pozwalają dzieciom racjonalnie myśleć. Dodatkowo brak życiowego doświadczenia nie pomaga odpowiednio się zachować. Rodzice natomiast znajdując się w sytuacji nagłej nieobecności dziecka, przeżywają najdłuższe minuty swojego życia. I tego właśnie dotyczyć będą rozmowy w M1.


Udostępnij swoim znajomym:
Reklama