Nowiny Zabrzańskie

Toshevski zamiast Jimeneza?

Udostępnij swoim znajomym:

Jesus Jimenez przymierzany jest do tureckiego Konyasporu. Jego następcą w Górniku Zabrze ma być David Toshevski z FK Rostów.

Reklama

Macedończyk 20-letni David Toshevski z FK Rostów został wypożyczony do Górnika tylko do końca bieżącego sezonu z opcją wykupu. Swoją przygodę z piłką rozpoczął w młodzieżowych zespołach klubu Rabotnicki Skopje. Dobra postawa i rozwój talentu zaowocowało awansem do pierwszej drużyny. W sezonie 2019/20 David zagrał w 21 meczach pierwszej ligi macedońskiej. Zdobył w nich pięć bramek i zaliczył trzy asysty. Na uzdolnionego piłkarza zwrócili uwagę działacze silnego FK Rostow, klubu rosyjskiej Premier Ligi.  Jesienią 2020 roku Toshevski zagrał w sześciu ligowych meczach Rostova oraz jednym w ramach kwalifikacji do Ligi Europy. Wiosnę spędził na wypożyczeniu w innym zespole rosyjskiej ligi – PFK Tambov. David jest etatowym reprezentantem macedońskich młodzieżówek. Regularnie występował w kadrze począwszy od rocznika U-17 po U-21.

Jesus Jimenez trafił do Górnika Zabrze w lipcu 2018 roku na zasadzie wolnego transferu z CF Talavera. Napastnik zagrał w 118 oficjalnych spotkaniach dla Górników, w których zdobył 37 bramek oraz zanotował 21 asyst. Jego umowa z klubem z Zabrza była ważna tylko do końca sezonu 2021/2022.


Udostępnij swoim znajomym:
Reklama