Nowiny Zabrzańskie

Nice I Liga: Na Roosevelta padła szóstka! Górnik Zabrze – Chojniczanka Chojnice 6:1 (3:0)

Udostępnij swoim znajomym:

Niesamowity wieczór na Roosevelta! Mistrz jesieni Nice I Ligi został rozbity w puch przez podopiecznych Marcina Brosza. Cztery gole strzelił Hiszpan Igor Angulo, po bramce dołożyli Rafał Kurzawa i Bartosz Kopacz. Goście zdołali odpowiedzieć trafieniem Michała Jakóbowskiego.
Początkowo nic nie zapowiadało kanonady Górnika, ani tym bardziej wygranej w tak okazałych rozmiarach. Groźnie atakowała Chojniczanka. Bliscy zdobycia bramki byli kolejno, Tomasz Mikołajczak i Andrzej Rybski. Zabrzanie ruszyli jednak z kontrą i to od razu przyniosło efekt. Zza pola karnego, kapitalnym strzałem Łukasza Budziłka pokonał Kurzawa. Na przerwę goście schodzili do szatni z bagażem trzech goli, po trafieniach Kopacza i Angulo.
Drugą odsłonę gry lepiej zaczęła Chojniczanka. Bramkę zdobył Jakóbowski wprowadzony w miejsce Pawła Golańskiego. Były piłkarz Górnika zobaczył w pierwszej połowie żółtą kartkę i trener Artur Derbin nie chciał ryzykować, by jego zespół grał w osłabieniu w razie, gdyby sędzia Krzysztof Jakubik pokazał mu drugi kartonik. Trójkolorowi grali kombinacyjnie, stopniowo rozmontowując defensywę Chojnic. Goście odpowiadali faulami, co poskutkowało dwoma rzutami karnymi zamienionymi na gole przez Angulo. W sumie Hiszpan wpisywał się na listę strzelców czterokrotnie. Górnik zagrał najlepszy mecz w sezonie, ale był to mecz, który zgromadził jak na razie najniższą frekwencję. Spotkanie obserwowało niespełna 6 tysięcy widzów.
– Ale tym kibicom chcę podziękować, bo wspierali nas od początku do końca. Zagraliśmy żywiołowo. To dało efekt. Nad defensywą, mimo że to my strzelaliśmy bramki, musimy pracować. Mieliśmy szczęście, bo goście byli pod naszą bramką groźni – ocenił Brosz.
Dla Artura Derbina, szkoleniowca Chojniczanki był to debiut. – Porażki bolą, szczególnie w takich rozmiarach. Dużo pracy przed nami – podsumował krótko.
Górnik zajmuje w lidze wciąż dalekie miejsce. Jest ósmy z dorobkiem 43 punktów.