Nowiny Zabrzańskie

Zlot miłośników zabytkowych samochodów

Udostępnij swoim znajomym:

Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji budzi się ze snu zimowego i przechodzi do ofensywy! Tym razem zaprasza nie tylko miłośników motoryzacji na rajd turystyczny. W sobotę, 8 kwietnia, o godz. 11.00, na ulicach Zabrza pojawią się piękne zabytkowe samochody. Będzie to jedna z najbardziej widowiskowych atrakcji IX Targów Turystyki w Zabrzu.
 
Impreza rozpocznie się o godz. 11.00 na parkingu przy zabrzańskiej Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. Matejki 6) i otwarta jest dla wszystkich miłośników motoryzacji, bez względu na posiadane pojazdy. W  szranki na równi stanąć mogą kierowcy pojazdów, które ledwie zeszły z taśmy produkcyjnej, jak i te, które po drogach jeżdżą od kilkudziesięciu lat!
Na czym impreza będzie polegać? Będzie to jedna z odmian rajdu na orientację. Uczestnicy otrzymają mapę z zaznaczonymi punktami, w których czeka ich wiele niespodzianek i trudnych zadań. Dojechać będą tam musieli własnymi pojazdami, w normalnym ruchu miejskim i zgodnie z przepisami. Część z najlepiej punktowanych zadań wykonać będzie trzeba w określonym czasie. A testowana będzie nie tylko wiedza z historii Zabrza, mechaniki pojazdowej czy pierwszej pomocy, ale również… sprawności prowadzenia pojazdów!
Zgodnie z tradycją imprez organizowanych przez Zabrzańskiej Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji i tym razem przeprowadzona zostanie zbiórka charytatywna. – Wracamy do wspierania zabrzańskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt PsitulMnie. Jak ustaliliśmy, najbardziej dla zwierzaków potrzebne są koce, środki czystości oraz karma. Dlatego na Rajdzie Targowym jeden z nas w wyznaczonym punkcie będzie przyjmował wspomniane rzeczy, które potem przekażemy schronisku. Prosimy wszystkich uczestników i widzów o przynoszenie właśnie takich darów – mówi Paweł Franzke, prezes Zabrzańskiego Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji.
Wszelkie aktualności na temat rajdu można także znaleźć na Facebooku (fanpage Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji, a także na stronie internetowej www.ZSMM.pl. (man)

Reklama

Udostępnij swoim znajomym:
Reklama