Nowiny Zabrzańskie

Rajd Renifera

Udostępnij swoim znajomym:

Choć zima za pasem, Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji nie zwalnia tempa. 5 grudnia organizuje kolejną imprezę, tym razem będzie zupełnie inna niż poprzednie: kilkadziesiąt minut po godz. 16 na ulice Zabrza wyjadą samochody uczestniczące w Rajdzie Renifera! Tym razem impreza jest otwarta dla wszystkich miłośników motoryzacji, bez względu na posiadane pojazdy. W szranki na równi stanąć mogą kierowcy pojazdów, które ledwie zeszły z taśmy produkcyjnej, jak i te, które po drogach jeżdżą od kilkudziesięciu lat!
 
Na czym impreza będzie polegać? – Będzie to jedna z odmian rajdu na orientację. Uczestnicy otrzymają mapę z zaznaczonymi punktami, w których czeka ich wiele niespodzianek i trudnych zadań. Dojechać będą tam musieli własnymi pojazdami, w normalnym ruchu miejskim i zgodnie z przepisami. Mimo tego, będzie ich gonić czas, bo część z najlepiej punktowanych zadań wykonać będzie trzeba w określonym czasie. A testowana będzie nie tylko wiedza z historii Zabrza, mechaniki pojazdowej czy pierwszej pomocy, ale również… sprawności prowadzenia pojazdów! – mówi Paweł Franzke z Zabrzańskiego Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji.
 
Co więcej, zgodnie z tradycją imprez organizowanych przez Zabrzańskiej Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji i tym razem przeprowadzona zostanie zbiórka charytatywna. – Tym razem dołączamy się do mikołajowej akcji na rzecz zabrzańskiego Domu Dziecka. Liczymy na wsparcie nie tylko uczestników, ale i widzów. A podopiecznym tej placówki chcemy sprezentować przede wszystkim:  słodycze (batoniki, czekolady, cukierki, etc.), napoje (soki typu „Kubuś”, etc.),  środki czystości (żele do kąpieli, szampony, kosmetyki, etc.), artykuły szkolne i naukowe (książki, zeszyty, kredki, etc.), oraz zabawki (głównie gry planszowe, sprzęt sportowy – absolutnie nie pluszaki!). Serdecznie zapraszamy na naszą imprezę! – zachęca Paweł.
Impreza rozpocznie się o godz. 16.00 na placu Warszawskim.

Reklama

Udostępnij swoim znajomym:
Reklama