Nowiny Zabrzańskie

Zlot klasyków w Dzień Niepodległości

Udostępnij swoim znajomym:

Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji nie spuszcza z tonu nawet na chwilę. Już po raz czwarty w naszym mieście organizuje imprezę Zabrzańskie Klasyki Nocą. Będzie to spotkanie miłośników klasycznej motoryzacji z całego regionu, a nawet spoza niego – wstępnie swoją obecność zapowiedziały ekipy z  Krakowa i Wrocławia.
Zabrzańskie Klasyki Nocą rozpoczną się o godz. 15.00 4 lipca (sobota), tradycyjnie na pl. Warszawskim. O godz. 16.00 wyruszy stamtąd parada pojazdów zabytkowych, która przemierzy Śródmieście, Kończyce, Pawłów, Zaborze oraz Maciejów i około godz. 17.30 pojawi się na pl. Dworcowym,
Tam na uczestników czeka szereg atrakcji: pokaz ratownictwa medycznego, prezentacja wyposażenia specjalistycznego radiowozu Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej komendy policji czy możliwość zapoznania się z wozem bojowym Państwowej Straży Pożarnej.
– Sam termin jest nieprzypadkowy, bowiem 4 lipca to przecież Dzień Niepodległości Stanów Zjednoczonych. Z tej okazji na naszej imprezie pojawi się cały przekrój amerykańskich samochodów: zarówno tych, które w pełni zasługują na miano „klasyka”, jak i tych nieco  współcześniejszych. Rzecz jasna na imprezie pojawi się także pełen zakres pojazdów zabytkowych produkcji europejskiej czy japońskiej – zachęca Paweł Franzke z Zabrzańskiego Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji.
Będzie to świetna okazja, aby zobaczyć bardzo nietypowe i coraz rzadsze samochody. Wśród lincolonów, buicków czy amerykańskich wersji mercedesów zjawią się też fiaty 125p i 126p (tak, tak, to już klasyki), trabanty, zastawy, polonezy, wartburgi czy datsuny i zabytkowe toyoty.
– Lipcowa edycja zorganizowana będzie pod hasłem „Razem bezpiecznie!”, bowiem w trakcie jej przebiegu kładziemy szczególny nacisk na bezpieczeństwo na drodze oraz wspólną zabawę „w motoryzację” bez stanowienia zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Tradycyjnie już, będziemy starali się wesprzeć Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Psitulmnie. Za naszym pośrednictwem zwierzakom można przekazać mokrą karmę w puszkach, makaron i ryż, wszelkie środki czystości (z płynami i proszkami do prania na czele), koce, ręczniki, a także kołdry i poduszki (ale nie z pierzem!). Potrzebne są również obroże, szelki i smycze! – apeluje P. Franzke.
 

Reklama

Udostępnij swoim znajomym:
Reklama