Nowiny Zabrzańskie

Klasyczna MotoNoc Muzeów

Udostępnij swoim znajomym:

Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji nie zwalnia tempa i postanowiło włączyć się w obchody Europejskiej Nocy Muzeów. 16 maja odbędzie się Klasyczna MotoNoc Muzeów. Rozpocznie się w Zabrzu, zakończy w Bytomiu.
Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji po raz pierwszy włącza się w Europejską Nocą Muzeów i organizuje imprezę  Klasyczna MotoNoc Muzeów. Będzie to spotkanie miłośników klasycznej motoryzacji z całego regionu, a nawet spoza niego – na innych imprezach Zabrzańskiego Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji pojawiały się  ekipy z Opola, Krakowa i Wrocławia!
Klasyczna MotoNoc Muzeów rozpocznie się o godz. 19.00 na pl. Warszawskim w Zabrzu. Około godz. 20.00  pierwsze pojazdy ruszą do Galerii Motoryzacji i Techniki przy ul. Strzelców Bytomskich 98 w Bytomiu. – Co ciekawe, tym razem nie przewidujemy jednak utworzenia kolumn. Uczestnicy otrzymają od organizatorów itinery – czyli zestaw instrukcji, jaką trasą mają dojechać na miejsce. Po drodze czeka ich szereg zadań do wypełnienia, a które testować będą wiedzę, spostrzegawczość czy umiejętność kojarzenia faktów. Pierwsze pojazdy w Galerii powinny pojawić się około godz. 21 – mówi Paweł Franzke z Zabrzańskiego Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji.
Będzie to świetna okazja, aby zobaczyć bardzo nietypowe i coraz rzadsze samochody. Stawi się między innymi Lincoln Town Car z 1987 roku, datsuny, zastawy, trabanty oraz zabytkowe fiaty. Prócz tego przewidujemy pojawienie się wielu youngtimerów oraz pojazdów tuningowanych w stylu ratstyle, cultstyle czy germanstyle.
– Tradycyjnie dla naszych imprez, będziemy również pomagać poprzez zbiórkę na rzecz potrzebujących. Wraz z uczestnikami chcemy wesprzeć Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Psitulmnie. Za naszym pośrednictwem zwierzakom można przekazać: mokrą karmę w puszkach, makaron i ryż, wszelkie środki czystości (z płynami i proszkami do prania na czele), koce, ręczniki, a także kołdry i poduszki (ale nie z pierzem!). Potrzebne są również obroże, szelki i smycze – zachęca Paweł Franzke.
 
kmm.A4.lq

Reklama

Udostępnij swoim znajomym:
Reklama