Nowiny Zabrzańskie

Trzecia edycja Zabrzańskich Klasyków Nocą

Udostępnij swoim znajomym:

Już po raz trzeci odbędą się Zabrzańskie Klasyki Nocą (16.04.). Będzie to spotkanie miłośników klasycznej motoryzacji z całego regionu, a nawet spoza niego – wstępnie swoją obecność zapowiedziały ekipy z Opola, Krakowa i Wrocławia!
Zabrzańskie Klasyki Nocą rozpoczną się o godz. 18.00 na pl. Warszawskim. Około godz. 19.25 ruszą kolumny (każda złożona z dziesięciu samochodów), które ulicami Padlewskiego – 3 Maja – Goethego – de Gaulle’a – Wolności – Karola Miarki – Religi – Bytomska – Okrzei – Rodziewiczówny – Lelewela dotrą na zabrzański Borsigwerk.
Około godz. 21.30 zwarte kolumny wrócą na pl. Warszawski. Impreza zakończy się około 22.
– Będzie to świetna okazja, aby zobaczyć bardzo nietypowe i coraz rzadsze samochody. Stawi się między innymi Lincoln Town Car z 1987 roku, datsuny, zastawy, trabanty oraz zabytkowe fiaty. Prócz tego przewidujemy pojawienie się wielu youngtimerów oraz pojazdów tuningowanych w stylu ratstyle, cultstyle czy germanstyle – zachęca Paweł Franzke z Zabrzańskiego Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji, organizatora imprezy.
Kwietniowa edycja zorganizowana będzie pod hasłem „Pomagajmy!”. Dlatego o godz. 18.30 odbędzie się profesjonalny pokaz, który wszystkim uczestnikom przypomni podstawy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. – W organizacji tego elementu imprezy pomoże Pogotowie Ratunkowe Eskulap, które ochoczo włączyło się w promocję bezpieczeństwa. Co więcej, nową tradycją Zabrzańskich Klasyków Nocą jest pomoc w zbiórce na rzecz potrzebujących. W listopadzie wspieraliśmy akcję zbierania darów mikołajkowych dla podopiecznych zabrzańskiego domu dziecka, a tym razem planujemy wesprzeć Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Psitulmnie. Za naszym pośrednictwem zwierzakom można przekazać: mokrą karmę w puszkach, makaron i ryż, wszelkie środki czystości (z płynami i proszkami do prania na czele), koce, ręczniki, a także kołdry i poduszki (ale nie z pierzem!). Potrzebne są również obroże, szelki i smycze – zachęca Paweł Franzke.
 
ZKN3-PLAKAT-MNIEJSZY

Reklama

Udostępnij swoim znajomym:
Reklama