Nowiny Zabrzańskie

Sport integruje

Udostępnij swoim znajomym:

XVI Integracyjne Mistrzostwa Zabrza w Ringo dla uczniów szkół ogólnodostępnych z Zabrza oraz uczniów szkół specjalnych z województwa śląskiego odbyły się w środę, 22 października, w zabrzańskiej hali MOSiR.
Celem zawodów była popularyzacja gry w ringo w Zabrzu oraz w regionie, integracja dzieci ze szkół ogólnodostępnych i niepełnosprawnych intelektualnie, wymiana doświadczeń nauczycieli wychowania fizycznego. Odbyły się pod honorowym patronatem Prezydent Zabrza Pani Małgorzaty Mańki-Szulik.
W zawodach brały udział 23 szkoły. Mecze rozegrano na 5 boiskach w 9 kategoriach, a nagrodzono indywidualnie 57 osób za I, II, III miejsce.
Po Ceremonii Otwarcia nastąpił pokaz tresury psa policyjnego przygotowanego przez policjantów z Komendy Miejskiej w Zabrzu. Dodatkową atrakcją zawodów była wystawa sprzętu policyjnego oraz ekspozycja wozu strażackiego podstawionego przez Państwową Straż Pożarną  w Zabrzu.
Organizatorem Mistrzostw było Stowarzyszenie „Nasza szkoła -nasz dom”, działające przy Zespole Szkół Specjalnych nr 40 w Zabrzu.
Współorganizatorzy: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowicach, Urząd Miejski w Zabrzu, MOSiR Zabrze, Zespół Szkół Specjalnych nr 40 w Zabrzu.
Po rozegraniu wszystkich meczy klasyfikacja wyglądała następująco:
*Szkoły podstawowe specjalne dziewczęta:
ZSS nr 2 Ruda Śl.
ZSS nr 6 Bytom
ZSS nr 38 Zabrze
*Szkoły podstawowe dziewczęta:
SP nr 36
SP nr 35
SP nr 15
*Szkoły gimnazjalne specjalne dziewczęta:
ZSS nr 40 Zabrze
ZSS nr 3 Bytom
ZSS nr 39 Zabrze
*Szkoły gimnazjalne dziewczęta:
Gim. nr 20
Gim. nr 16
Gim. nr 10
*Oddziały edukacyjno-terapeutyczne:
ZSS nr 3 Bytom
ZSS nr 7 Gliwice
ZSS nr 40 Zabrze
*Szkoły podstawowe specjalne chłopcy:
ZSS nr 7 Gliwice
ZSS nr Radzionków
ZSS nr 2 Ruda Śl.
*Szkoły podstawowe chłopcy:
SP nr 5
SP nr 11
SP „Nasza Szkoła”
*Szkoły gimnazjalne specjalne chłopcy:
ZSS Radzionków
ZSS nr 7 Gliwice
ZSS nr 3 Bytom
*Szkoły gimnazjalne chłopcy:
Gim. nr 20
Gim. nr 16
Gim. 25
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary oraz nagrody indywidualne.
XVI Integracyjne Mistrzostwa Zabrza w Ringo pod honorowym patronatem Prezydent Zabrza Pani Małgorzaty Mańki-Szulik odbyły się dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach, Urzędu Miejskiego w Zabrzu Wydział Promocji, Turystyki i Sportu.

Reklama

Udostępnij swoim znajomym:
Reklama