Nowiny Zabrzańskie

Dziś wieczorem zlot miłośników motoryzacji

Udostępnij swoim znajomym:

Już dziś wieczorem będzie można zobaczyć m.in. Lincoln Town Car z 1987 roku, datsuny, zastawy, trabanty, zabytkowe fiaty podczas I edycji imprezy Zabrzańskie Klasyki Nocą, którą organizuje Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji. Początek na placu Warszawskim o godz. 19.00.
Będzie to spotkanie miłośników klasycznej motoryzacji z całego regionu, a nawet spoza niego – wstępnie swoją obecność zapowiedziały ekipy z Krakowa i Strzelec Opolskich.
Zabrzańskie Klasyki Nocą rozpoczną się o godz. 19.00 zbiórką (czwartek) na pl. Warszawskim w Zabrzu. Około godz. 20.00 kolumny, złożone z dziesięciu samochodów, ruszą ulicami Padlewskiego, 3 Maja, al. Monte Cassino, Wolności, Stalmacha i wreszcie Cmentarną, aby zobaczyć jeden z zabrzańskich stalowych domów.
Po kilkudziesięciu minutach zwarte kolumny ruszą ul. Cmentarną, Lazara, Bończyka, Cmentarną, Stalmacha, Wolności, Brysza i wreszcie Karłowicza na plac zbiórki. Impreza zakończy się około 20.00.
– Będzie to świetna okazja, aby zobaczyć bardzo nietypowe i coraz rzadsze samochody. Stawi się między innymi Lincoln Town Car z 1987 roku, datsuny, zastawy, trabanty oraz zabytkowe fiaty. Prócz tego przewidujemy pojawienie się wielu youngtimerów oraz pojazdów tuningowanych w stylu ratstyle, cultstyle czy germanstyle – zachęcają organizatorzy.
– Docelowo będzie ona organizowana cyklicznie – co najmniej raz na kwartał, ale wszystko wskazuje na to, że nawet co miesiąc – dodają.
Wszelkie aktualności na temat Zabrzańskich Klasyków Nocą można także znaleźć) na Facebooku (fanpage Zabrzańskie Klasyki Nocą oraz fanpage Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji.
 
 

Reklama

Udostępnij swoim znajomym:
Reklama